استارت آپی که با استفاده از هوش مصنوعی سرطان را تشخیص می دهد

استارت آپ زبرا الگوریتم هایی دارد که می تواند از روی اسکن های پزشکی اختلالات را تشخیص دهد.

 اسکن های پزشکی برای پزشکان اطلاعات بصری به همراه می آورد تا آنها بتوانند هرگونه مریضی یا اختلال را در بیمار شناسایی کنند.

مشکل اینجاست که این اسکن ها گران هستند و از طرف دیگر شاید متخصصان پزشکی نتوانند از روی آنها نشانه های بسیار زودرس بیماری های خاص مثل سرطان را تشخیص دهند، آنها باید صبر کنند تا زمانی که دیر شود و بیماری خود را نشان دهد.

حالا یک استارت آپ در حال تلاش برای حل آن است. از الگوریتم های هوش مصنوعی استفاده می کند تا بتواند اسکن را بخواند و قبل از اینکه انسان ها بتوانند، هرچیز غیرمنتظره را تشخیص دهند.

او می خواهد محصولش به بازارهای نوظهور فقیرتر برود. روز جمعه این شرکت اعلام کرد که تمام الگوریتم های آن با 1 دلار برای هر اسکن در دسترس خواهند بود. بنابراین هربار که یک بیمارستان از الگوریتم برای مطالعه یک اسکن پزشکی استفاده می کند، 1 دلار هزینه خواهد شد.

ایال گورا، بنیانگذار استارت آپ  Zebra Medical Vision می گوید: این استارت آپ ارائه نسل بعدی فناوری مراقبت های بهداشتی به بازارهای نوظهور است.

این استارت آپ اخیرا در همکاری با دانشگاه آکسفورد انگلیس در حال تحقیق روی پوکی استخوان است؛ پوکی استخوان یک وضعیت استخوانی شکننده و حساس است. خدمات سلامت ملی بریتانیا (NHS) برنامه پیشگیری از پوکی استخوان را اجرا می کند.

کسیم جاوید، یکی از رهبران این برنامه در گزارشی گفت: الگوریتم زبرا 95 درصد از شکستگی های مهره ای را از روی اسکن تشخص می دهد.

به گفته گورا، این استارت آپ 4 ساله در حال صحبت کردن با خدمات سلامت ملی بریتانیا برای اجرا است. تکنولوژی زبرا در حال حاضر می تواند اختلالاتی مانند بیماری ریه را تشخص دهد. الگوریتم های تشخیص جدید هم در حال توسعه هستند.