به ابتکار فدراسیون اقتصاد سلامت و با همکاری موسسه آموزش اتاق بازرگانی عملیاتی شد

دوره‌های «توانمندساز مدیران تشکل‌ها و شرکت‌های حوزه‌ی سلامت»

در راستای اجرای طرح فدراسیون اقتصاد سلامت ایران برای «توانمندسازی مدیریتی تشکل‌ها و اعضاء آن‌ها» و اعطای این طرح به مهندس شافعی (رئیس اتاق بازرگانی کل کشور) در جلسه مشترک ریاست فدراسیون با وی و استقبال رییس اتاق بازرگانی از این طرح کارشناسی و جدید فدراسیون و پس از ماه‌ها آماده‌سازی، بررسی و رایزنی، سرانجام تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین دکتر محمود نجفی (ریاست فدراسیون) و دکتر وحید تقی‌خانی، (مدیریت ارشد موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی کسب و کار اتاق تهران -آیتک)، مبادله شده و ثبت نام اولین بسته آموزشی آن از امروز 20 آبان ماه آغاز گردید.

برپایه این گزارش؛ بر مبنای تفاهم‌نامه مذکور و در فاز نخست همکاری، چهار بسته و یک دوره آموزشی توسط بخش آموزش فدراسیون اقتصاد سلامت با همکاری و امکانات موسسه «آیتک»، هم زمان با روز ملی پژوهش و آموزش (روز سه شنبه  25آذرماه1399) آغاز خواهد شد.

هم‌چنین ویژگی بسته‌های آموزشی پیشنهادی فدراسیون در این است که هر بسته طی دو یا چند دوره آموزشی مرتبط حول یک محور خاص، برگزار خواهد شد تا اثرگذاری و جامعیت بهتری از دوره‌ها حاصل گردد.

این گزارش تاکید دارد که بسته‌ها و دوره آموزشی تدارک شده، تماماً به صورت کاربردی و بر مبنای نیازسنجی و شناخت خلاء‌های آموزشی لازم برای کار بنگاه‌ها و تشکل‌های اقتصادی (به‌طور عام) و شرکت‌ها، اتحادیه‌ها، سندیکاها و انجمن‌های بخش سلامت (به طور خاص)، طراحی گردیده است.

از جمله دیگر پیش‌بینی‌های انجام شده در ارایه این دوره‌ها؛ نوآورانه بودن آن‌ها است، به‌گونه‌ای که برای نخستین بار در کشور؛ برخی مباحث نوین آکادمیک در قالب زبانی ساده و با آموزه‌های قابل درک و اجراء، در بخش عمده‌ای از محتوای دوره‌ها (به صورت دوره-کارگاه)، به متقاضیان اعلام می‌گردد.

بر مبنای گزارش مذکور؛ اولین بسته آموزشی که در قالب 4 دوره 4 ساعته (طی 4 هفته) و از روز 25 آذرماه ارایه  خواهد شد، بسته آموزشی/کارگاهی «تکنیک‌های ارتباطات درون و برون سازمانی» است که مشتمل بر دوره‌های: شناخت انواع ارتباطات سازمانی، اصول و فنون نوین مذاکرات کاری، فرهنگ سازی ارتباط مستمر با ذی نفعان سازمان در مسیر تعالی سازمانی؛ می‌باشد.

مخاطبان دوره فوق مدیران سطوح ارشد و میانی سازمان‌ها و تشکل‌ها (به خصوص مدیران عامل، روسای تشکل‌ها، مدیران روابط عمومی، تبلیغات، بازاریابی و فروش و بازرگانی)، با الویت فعالان بخش سلامت است.

این گزارش همچنین تصریح دارد: جهت رعایت کامل اصول ایمنی و پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا، این دوره‌ها با نفرات بسیار محدود و در دو حالت حضوری و آنلاین (بنا به درخواست متقاضی) برگزار خواهد شد، لذا علاقمندان به این دوره‌ها بایستی تا قبل از تکمیل ظرفیت اقدام به ثبت نام نمایند.

برپایه این گزارش، گواهی‌نامه صادره دارای اعتبار موسسه آیتک (موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی کسب و کار دارای مجوز وزارت علوم و وابسته به اتاق بازرگانی)، اتاق بازرگانی تهران و فدراسیون اقتصاد سلامت است.

گفتنی است: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره مذکور، می‌توانند به سایت موسسه آیتک (edu.tccim.ir) مراجعه نموده و یا تماس با مسئول امور دوره (خانم سارلاری کیا) به شماره تلفن‌های موسسه (88107732و88107723) مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.