مشکل مملکت با وعده حل نمی‌شود

راسخ در گفت‌وگو با فانا:
مدیران با شهامت تصمیمات خود را عملیاتی کنند/صنعت دارو دلسرد شده
استاد گروه مدیریت و اقتصاد دارو دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: شرایط کشور ویژه است و مشکل مملکت با وعده‌های روی کاغذ و نامه حل نمی‌شود.

حمیدرضا راسخ در گفت‌وگو با خبرنگار فانا درباره پیشنهاد ارائه اوراق قرضه به جای مالیات بر ارزش افزوده و عوارض گمکی با اشاره به اینکه وعده‌های داده شده برای حل مشکلات صنعت دارو اگر عملیاتی شوند خوب خواهند بود، افزود: مدیران حوزه صنعت و وزارت بهداشت تلاش زیادی می‌کنند و این قابل تقدیر است اما باید بدانند که وعده‌هایشان باید عملیاتی شود و فقط روی کاغذ و نامه باقی نماند.

وی افزود: شرایط کشور ویژه است و نیاز داریم که مدیران با شهامت تصمیمات خود را عملیاتی کنند و صنعت تغییراتی را که روی کاغذ و سخنرانی‌ها ارائه شده به وضوح ببیند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر دلسردی در صنعت دارو ایجاد شده است و دولت باید سریعا نسبت به کاهش این دلسردی اقدام کند. در شرایط ویژه دولت باید اتکایش را به مردم افزایش دهد و هرچه این اتکا کمتر شود اوضاع خطرناک‌تر می‌شود.

راسخ خاطرنشان کرد: بخشنامه‌هایی که صادر می‌شوند، خوب هستند اما باید عملیاتی هم شوند. در ستاد تدابیر ویژه هم باید حضور نمایندگان تشکل‌ها پررنگ‌تر از دولتی‌ها باشد و مشکلات با همفکری روسای تشکل‌ها حل شود.

استاد گروه مدیریت و اقتصاد دارو دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به سوال خبرنگار فانا درباره اینکه آیا در چند وقت اخیر مهاجرت دانشجویان و فارغ‌التحصیلان داروسازی به خارج از کشور بیشتر شده است یا خیر؟ عنوان کرد: نمی‌توانم آمار دقیقی را در این زمینه ارائه کنم و حتی بگویم که در این مقطع خاص مهاجرت به خارج از کشور افزایش یافته است اما بطورکلی می‌توانم بگویم که شرایط برای ماندگاری نیروهای متخصص در کشور بسیار سخت شده است. بطور طبیعی معنای این حرف آن است که مهاجرت هم افزایش می یابد. با ادامه روند کنونی مهاجرت نخبگان از کشور تقویت خواهد شد. امیدوارم دولت و سیستم فعلی برای روشن‌تر کردن آینده جوانان برنامه‌ریزی منسجمی تا روند مهاجرت آنها از کشور کاهشی شود.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.