همکاری ۹۰۰ بیمارستان کشور در طرح ملی کنترل فشار خون

همکاری ۹۰۰ بیمارستان کشور در طرح ملی کنترل فشار خون

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بیش از ۹۰۰ بیمارستان آماده ارائه خدمات تخصصی‌تر در سطوح ۲ و ۳ به بیماران شناسایی شده در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جان بابایی، در جلسه کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون، ضمن تاکید بر لزوم آموزش و شناسایی افراد مبتلا به فشار خون بالا جهت پیشگیری از عوارض ناشی از این بیماری به عنوان اهداف اصلی این پویش ملی، اظهار کرد: فاز اول بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه با هدف اطلاع رسانی و آموزش آغاز شده و فاز اجرایی آن از ۱۷ خردادماه سال جاری، عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: دستورالعمل اجرایی این پویش ابلاغ شده است و بر اساس آن تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح کشور، موظف به شناسایی و ارائه لیستی از مراکز آماده ارائه خدمت و افراد کلیدی به عنوان نماینده دانشگاه شده اند.

جان بابایی با بیان اینکه تمامی بیمارستان‌های کشور در اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده اند، تصریح کرد: بیش از ۹۰۰ بیمارستان آماده ارائه خدمات تخصصی‌تر در سطوح ۲ و ۳ به بیماران شناسایی شده در این طرح هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، افراد دارای فشار خون بالای ۱۴ روی ۹ به عنوان افراد مشکوک شناسایی و به پزشک ارجاع داده خواهند شد.

وی بیان کرد: همچنین، در این طرح، بر اساس سوالات مطرح شده در تکمیل فرم مشخصات، علاوه بر شناسایی افراد با فشار خون بالا، اطلاعات مهم دیگری همچون بیماری‌های زمینه‌ای و گروه‌های سنی مختلف نیز ثبت شده و تمامی امکانات به منظور پیگیری‌های درمانی بعدی، فراهم خواهد شد.

در این جلسه که با حضور نمایندگان معاونت درمان، معاونت بهداشت، معاونت پرستاری، سازمان غذا و دارو، و سازمان اورژانس کشور صورت گرفت، مقرر شد، لیست‌هایی از شیفت‌های پرستاران هر مرکز، نمایندگان دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها، داروخانه‌های خصوصی سطح کشور و همکاران اورژانس با توجه به ظرفیت موجود در سازمان اورژانس، شناسایی و برای جمع بندی به ستاد اجرایی معاونت درمان تحویل داده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.