پیوند بدنه کسب‌و‌کار سلامت با پارلمان بخش‌خصوصی

اعضای فدراسیون اقتصاد سلامت در اتاق تهران حضور یافتند

نشست کاری فدراسیون اقتصاد سلامت در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد. این نشست که توسط واحد امور تشکل‌ها و مسولیت‌های اجتماعی اتاق تهران برگزار شد، فرصتی برای آشنایی بیشتر تشکل‌ها و انجمن‌های عضو فدراسیون اقتصاد سلامت با ظرفیت‌های کاری اتاق تهران فراهم کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این جلسه دبیرکل اتاق تهران و جمعی از معاونان و مدیران این اتاق رو در روی روسای تشکل‌ها و فعالان اقتصادی حوزه درمان و سلامت نشستند و طی گفت و شنود دو طرفه‌ای که در این محفل رخ داد، امکان تعاملات و همکاری‌های این دو نهاد بخش خصوصی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

در این نشست دبیرکل اتاق تهران با بیان اینکه در دوره هشتم هیات نمایندگان این اتاق، تلاش شده است تصمیمات پارلمان بخش خصوصی با مشورت تشکل‌های عضو اتاق اتخاذ شود، گفت: اتاق تهران به سمت عضومحوری گام برداشته است و این رویکرد را دنبال می‌کند که عضوگیری در این اتاق از طریق تشکل‌ها صورت گیرد.

بهمن عشقی با اشاره به ایجاد واحد امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق تهران و تدوین آیین‌نامه حمایت از تشکل‌های عضو این اتاق، افزود: یکی از مشکلات پایدار و ماندگار در اقتصاد کشور، عدم شناسایی آینده است و عمده تصمیم‌گیری‌ها در دولت مقطعی است. از این رو، تشکل‌ها می‌توانند با توجه به اشراف کاملی که به مسائل اقتصادی حوزه‌های کاری خود دارند، کمک حال دولت و اتاق بازرگانی باشند.

وی همچنین در این جلسه از حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی روز یکشنبه 24 دی‌ماه در اتاق تهران و ملاقات با صاحبان کسب‌و‌کار در حوزه درمان خبر داد و افزود: طی این نشست، تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت بهداشت و اتاق تهران برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه درمان در عرصه‌های کسب‌و‌کار به امضا خواهد رسید.

محمود نجفی‌عرب، رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران نیز در این جلسه، با اشاره به تشکیل چنین کمیسیونی برای نخستین بار در اتاق بازرگانی، گفت: در طول دوره فعالیت این کمیسیون در اتاق تهران، دو پروژه با موضوع خصوصی‌سازی در اقتصاد سلامت و نیز اصلاح قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی مصوب سال 1334، در دست بررسی و اجرا قرار گرفته است.

همچنین مجتبی معظمی، رییس هیات مدیره فدراسیون اقتصاد سلامت، طی سخنانی به تشریح ساختار و وضعیت کنونی این تشکل پرداخت. به گفته وی، اعضای این فدراسیون جمعی از بنگاه‌های بزرگ، کوچک ‌و ‌متوسط حوزه درمان و سلامت هستند که گردش عملیات مالی برخی از این بنگاه‌ها سالانه بیش از 300 میلیارد تومان است. وی همچنین از آمادگی این فدراسیون برای همکاری و تعامل با اتاق تهران خبر داد.

در ادامه این نشست، معاون و مدیران بخش‌های مختلف اتاق تهران به تشریح عملکرد و وظایف این واحدها و نوع خدماتی که به فعالان اقتصادی و تشکل‌ها ارائه می‌دهند، پرداختند.