انتقاد صریح رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت از دولت

انتقاد صریح رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت از دولت
در جلسه کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی، محمود نجفی عرب رییس کمیسیون نسبت به بلا تکلیفی دولت در حوزه دارو انتقاد کرد و بروز بحران دارویی در کشور را با این اوضاع محتمل دانست.

وی ضمن انتقاد از ناهماهنگی بخش های مختلف دولت در این زمینه تصریح کرد: تامین دارو اعم از تولید یا واردات، نیاز به ثبات وضعیت اقتصادی شرکت های فعال در عرصه دارویی دارد و این موضوع منوط به تعیین تکلیف مولفه های اصلی از قبیل ارز است ولی متاسفانه به نظر می رسد که وزیربهداشت و سایر مردان اقتصادی دولت نسبت به این موضوع حساسیت لازم را ندارند.

نجفی تاکید کرد: ما از رئیس جمهور توقع نداریم که بر جزئیات صنعت دارو تسلط داشته باشد ولی انتظار داریم مشاوران خبره در کنار ایشان باشند و وضعیت این صنعت استراتژیک را به ایشان یاداوری کنند، تا تیم اقتصادی دولت بتواند یک تصمیم قاطع در خصوص ارز دارو بگیرند.

رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی افزود: تامین دارو در کشور ما، صنعتی است که تجربیات زیادی در رابطه با آن وجود دارد ولی به نظر می رسد که متاسفانه دولت خود را بی نیاز از این تجربه ها می داند و این موضوع سبب شده که نتوانند تصمیم قاطعی بگیرند.

وی تاکید کرد: دولتمردان باید با تشکیل یک کمیته واحد، و متحد کردن نظرات ذینفعان هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت بحرانی این صنعت اقدام کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.